Nowoczesna elektronika ma również zastosowanie w modelarstwie lotniczym. Jako fani tej dziedziny sportu zaprojektowaliśmy i produkujemy szereg urządzeń wspomagających ten sport. Różnego rodzaje urządzenia pomiarowe lub sterowniki są używane na całym świecie przez zawodników i fanów sportu modelarskiego. Sprzedaliśmy kilkaset sztuk różnego rodzaju elektronicznych urządzeń
Altimetry
Głównym produktem jest altimetr – maleńki przyrząd (0,6 grama) umożliwiający pomiar i rejestrację wysokości lotu modeli rakiet. W 2009 roku wygraliśmy międzynarodowy przetarg organizowany przez Międzynarodową Federację Sportów Lotniczych (FAI) na dostarczanie systemu do pomiaru wysokości modeli latających. Od roku 2010 wszyscy organizatorzy zawodów modelarskich rozgrywanych na świecie (od Mistrzostw Świat Modeli Kosmicznych po zawody regionalne) muszą używać produkowanych przez nas altimetrów. Altimetr po podłączeniu do komputera przekazuje pomiary i za pomocą specjalnego oprogramowania można odczytać pomiary w formie liczbowej jak i za pomocą wykresu.
Sterowniki do rakiet S7
Kolejnym oferowanym wyrobem jest mikroprocesorowy sterownik kontrolujący odpalanie poszczególnych członów modeli rakiet. Jest to programowalny układ elektroniczny za pomocą którego możemy ustawić i kontrolować sekwencję odpalania członów modeli rakiet. Zawodnicy używający to urządzenie zdobywają medale na Mistrzostwach Świat i Europy. Programator wyposażony jest w graficzny ekran LCD pozwalający na kontrolę i programowanie sterownika umieszczonego w modelu rakiety.
Hamownia modelarska
Modele rakiet napędzane są silnikami na paliwo stałe. Regulamin zawodów wymaga aby te silniki miały ściśle określony ciąg. Do pomiaru siły ciągu silników rakietowych opracowaliśmy hamownię modelarską. Jest ona samodzielnym urządzeniem mikroprocesorowym wyposażonym w dotykowy ekran graficzny. Na ekranie wyświetlane są pomiary w formie liczbowej jak i za pomocą wykresu. Wymienne belki tensometryczne pozwalają na dokładny pomiar w różnych zakresach sił. Hamownia posiada własną pamięć gdzie można przechowywać setki pomiarów. Po podłączeniu do komputera można przesłać zarejestrowane pomiary i wyświetlić na ekranie komputera.
Ładowarka akumulatorów
Wraz z pojawieniem się akumulatorów Li-Pol pojawił się problem braku odpowiednich ładowarek. Wychodząc naprzeciwko zapotrzebowaniom opracowaliśmy i wdrożyliśmy do produkcji nowoczesną (jak na tamte czasy) mikroprocesorową ładowarkę która pozwalała ładować wszystkie rodzaje akumulatorów dostępne na rynku. Ładowarka posiada specjalną funkcję regeneracji wzorowaną na algorytmie stosowaną przez NASA w sondach kosmicznych. Jak się okazało, za pomocą tej ładowarki można „ożywiać” akumulatory przeznaczone do utylizacji.