Strona Główna

   O firmie

Produkty

Do pobrania

    Cennik

   Kontakt

Zamówienia

            

Urządzenia dla obrabiarek CNC


Elektronika Modelarska


Sterowniki Przemysłowe


Urządzenia Pomiarowe


  Informacje o Firmie

  Firma ADREL oprócz produkcji zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem oraz produkcją tzw. dedykowanych sterowników urządzeń przemysłowych

    W chwili obecnej prawie każde urządzenie posiada elementy elektroniki lub elektrotechniki (przyciski, lampki kontrolne, wskaźniki, mierniki, elementy regulacji lub sterowania). Proponujemy Państwu zastąpienie w Waszych wyrobach konwencjonalnych elementów sterowania - zintegrowanym, nowoczesnym pulpitem elektronicznym sterowanym mikroprocesorem. Pulpit wykonany jest w zależności od potrzeb w formie panelu do zabudowy lub jako wolno stojące urządzenie. Na pulpicie przedstawiony jest graficzny (kolorowy) schemat sterowania urządzenia. W odpowiednich punktach schematu umieszcza się miniaturowe lampki sygnalizacyjne, wyświetlacze LED lub LCD ( możliwość wyświetlania od 1 linii x 8 znaków do 4 linii x 40 znaków), przyciski sterownicze lub całe klawiaturę służące do nastaw. Przyciski lub klawiatura mogą być wykonane jako tzw. klawiatury membranowe stanowiące jednolitą całość z pulpitem. Dodatkowo stan urządzenia może być wizualizowany za pomocą ekranów graficznych i dotykowych o rozdzielczości od 112 x 128 do 640 x 480 punktów.

    Głównym elementem sterownika jest mikroprocesor ( lub zespół mikroprocesorów), który steruje całym urządzeniem. Sposób sterowania może być wpisany na stałe lub można samemu programować algorytmy za pomocą klawiatury i wyświetlacza. Sterownik można wyposażyć w wejścia pomiarowe napięcia i natężenia prądu, temperatury, ciśnienia, poziomu, kąta, przesunięcia itp. Po przetworzeniu sterownik może sterować wyjściami typu: elementy dwu- stanowe zał/wył, sygnały analogowe itp. Dodatkowo sterownik wyposaża się w elektroniczną "nieulotną" pamięć oraz wewnętrzny zegar z kalendarzem. Dzięki temu mikroprocesor rejestruje dane pomiarowe oraz sygnały sterujące co pewien zadawany odcinek czasu. Pozwala to na odtworzenie, w razie awarii maszyny, stanu przed i w trakcie awarii.

    Sterownik, sposób wykonania obudowy, szata graficzna panelu opracowana jest dokładnie wg potrzeb i wskazań zamawiającego. Dzięki temu sterownik idealnie pasuje do urządzenia sterowanego. Późniejszy koszt produkcji takiego sterownika jest ok 2..3 krotnie niższy od sterowników uniwersalnych. Niejednokrotnie koszt nowego sterownika jest niewiele większy (a czasami nawet niższy) niż koszt zastępowanych, tradycyjnych elementów sterowniczych.

     Obecnie trwają prace projektowe nad sterownikami przemysłowymi montowanymi na szynę DIN (10 wejść, 8 wyjść, złącze USB, złącze Ethernet), służących do sterownia procesami przemysłowymi.


Copyright ©2010
Adrel.com.pl

Strona Główna          O Firmie          Produkty          Do Pobrania          Cennik          Kontakt           Zamówienia