Strona Główna

   O firmie

 Produkty

Do pobrania

    Cennik

   Kontakt

Zamówienia

            

Urządzenia dla obrabiarek CNC


Elektronika Modelarska


Sterowniki Przemysłowe


Urządzenia Pomiarowe


  Informacje o Firmie

  Firma ADREL powstała w 1989 roku. Od początku zajmujemy się elektroniką przemysłową.

Pierwszym produktem był czytnik elektroniczny ( jeszcze z wyświetlaczami LED) montowany w obrabiarkach numerycznych w Zakładach "Zieleniewskiego" w Krakowie. Na kanwie zdobytych doświadczeń powstał cały zestaw zwany "mikroprocesorowy system przenoszenia i przetwarzania programów dla obrabiarek sterowanych numerycznie". Składa się z kilku rodzajów czytników elektronicznych eliminujących czytniki taśmy i samą taśmę papierową stosowaną przy programowaniu systemów sterowania w obrabiarkach numerycznych. Obecnie opracowany został nowy rodzaj czytnika wykorzystujacy najnowsze nosniki danych jak dyski flash o pojemnosciach ( 512 Mb - 2 Gb). Do dnia dzisiejszego sprzedanych zostało ok 2000 w/w systemów dla ok 500 odbiorców. Urządzenia pracują od 20 lat w ciężkich warunkach przemysłowych: temp. od -10 do +40 C, duże zapylenie, obecność olejów i smarów. - pomimo tego pracują niezawodnie.

W roku 1998 nawiązany został kontakt z Zakładami Mechanicznymi "TARNÓW". Na zlecenie tych zakładów został zaprojektowany i wdrożony do produkcji "Sterownik prędkości obrotowej SPW-30". Służy on do zadawania i regulacji prędkości obrotowej wrzeciona w konwencjonalnej tokarce typu TUJ50MC. Następnie zaprojektowano i wykonano wersję produkcyjną "Sterownika prędkości obrotowej i posuwu SPW-P60". Poza regulacją w/w prędkości obrotowej wrzeciona, sterownik zadawał i regulował posuw noża tokarskiego.

W 2001 roku został opracowany sterownik 2-osiowy dla tokarki TUJ który sterował pracą całej maszyny : zadawał i regulował posuwy w obu osiach, umożliwiał zapisywanie i pracę wg tzw tablicy zatrzymań, umożliwiał toczenie stożków oraz inne funkcje sterownicze. Opracowana została też prototypowa wersja sterownika CNC dla tej maszyny z ekranem dotykowym oraz z interpolatorem kołowym. Umożliwiał on pracę tokarki wg programów zapisanych w pamięci lub przesłanych z komputera.

W trakcie prac projektowych i konstrukcyjnych zachodziła potrzeba wykonania wielu przyrządów pomiarowych. Jeden z takich przyrządów został przygotowany do produkcji. Jest nim "Analizator stanów logicznych LA161". Powstał on na podstawie rzeczywistych potrzeb wynikających z pracy elektronika-konstruktora. Konstrukcja przedstawionego analizatora będzie cały czas udoskonalana. W miarę potrzeb zostaną opracowane kolejne wersje analizatorów, łącznie z możliwością analizy sygnałów procesorów.

    Nową grupą wyrobów oferowanych przez firmę ADREL są urządzenia dla modelarstwa. Piewrszym produktem była ładowarka AP-5. Pozwala ona ładować wszystkie rodzaje akumulatorów. Posiada funkcje ładowania, rozładowania, cykliczne rozładowanie-ładowanie, regeneracja i formatowanie. Unikalny program regeneracji akumulatorów NiCd i NiMh pozwala "ożywić" nawet bardzo stare akumulatory. Kolejnymi produktami są Lokalizator modelu - tester akumulatorów LT-1 oraz Altimetr.

    Obecnie trwają prace projektowe nad sterownikami przemysłowymi montowanymi na szynę DIN (10 wejść, 8 wyjść, złącze USB, złacze Ethernet), służących do sterownia procesami przemysłowymi. Czytaj o tym  więcej na stronie 'Sterowniki Przemysłowe'.

Copyright ©2010
Adrel.com.pl

Strona Główna          O Firmie          Produkty          Do Pobrania          Cennik          Kontakt           Zamówienia          Regulamin