Strona Główna

   O firmie

Produkty

Do pobrania

    Cennik

   Kontakt

Zamówienia

            

Urządzenia dla obrabiarek CNC


Elektronika Modelarska


Hamownia


Ładowarka


Lokalizator


Sterowniki Przemysłowe


Urządzenia Pomiarowe


                                                         Altimetr ALT-BMP

   Dokumentacja i oprogramowanieNowy Altimetr ALT-BMP jest pomniejszoną i udoskonaloną wersją altimetru Alt-USB


Elektroniczny altimetr ALT-USB był używany na XVIII Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych 2010 w Serbii, na Mistrzostwach Europy w Rumunii i Mistrzostwach Świata na Słowacji. W tym roku, nowa, ulepszona wersja altimetru ALT-USB, altimetr ALT-BMP będzie używany na Mistrzostwach Europy i przyszłorocznych Mistrzostwach Swiata w Bułgarii.Firma ADREL posiada certyfikat Aeroklubu Polskiego, dopuszczający Altimetr do pomiaru wysokości na zawodach krajowych i międzynarodowych.


Altimetr ALT-BMP jest nową wersją swojego poprzednika ALT-USB. Zostały zmniejszone wymiary oraz waga. Została zastosowana większa pamięć pozwalająca na zapamiętanie 8050 pomiarów. Udoskonalono oprogramowanie które eliminuje przypadkowy start pomiaru wywołany wiatrem lub nagłą zmianą ciśnienia (np. przy zakładaniu głowicy rakiety). Przy zakupie altimetru ALT-BMP należy również zakupić Adapter-ładowarkę BMP. Na poniższym zdjęciu pokazanu jest poprzedni altimetr Alt-USB oraz nowy ALT-BMP.

Zgodnie z zaleceniami FAI, pomiar wysokości w kategorii S1 i S5 ma być mierzona elektronicznie za pomocą altimetrów. Zgodnie z tymi wytycznymi został opracowany altimetr, który oprócz pomiaru maksymalnej wysokości, zapamiętuje wyniki pomiaru z całego lotu. Jego parametry zostały dostosowane do zaleceń FAI. Wielkość i waga altimetru (0,6 g) pozwalają na jego umieszczenia we wszystkich rodzajach modeli kosmicznych. Również altimetr może się okazać pomocny przy ustawianiu  modelu kategorii F1B (np. dobór śmigła).
 

ALT-BMP służy do pomiaru wysokości modelu i do analizy lotu. Altimetr zapamięta 32 pomiary przed startem, pomiary z lotu oraz 32 pomiary po wylądowaniu. Wykrywanie startu modelu odbywa się  automatycznie (można ustawiać wysokość, od której wykrywany jest start). Lądowanie również wykrywane jest automatycznie. Pomiary zostają zapamiętane w pamięci tzw. nieulotnej, tzn że są pamiętane po odłączeniu zasilania. Częstotliwość pomiarów jest ustawiana w zakresie od 20 pomiarów na sekundę do 1 pomiaru co 2 sekund. Każdy altimetr jest indywidualnie kalibrowany.
 

Odczyt pomiarów i parametrów altimetru ALT-BMP możliwy jest po podłączeniu do złącza USBw komputerze. Potrzebna do tego jest dodatkowa przejściówka (w cenniku Adapter - Ładowarka). Na wykresie pokazany jest cały lot rakiety. Wykres można dowolnie powiększać. Pomiary z lotu można zapisać w komputerze, a następnie odtworzyć. Wykres z aktualnego lotu można nakładać na wykres z wcześniej zapisanych lotów. Pozwala to na porównania lotów z różnymi ustawieniami. Oprócz tego wyświetlana jest aktualna temperatura.

Dla potrzeb rozgrywania zawodów altimetr ma  możliwość wpisywania numeru startowego zawodnika. Dodatkowo każdy altimetr ma wpisany na stałe unikalny numer seryjny urządzenia. Dla archiwizacji wyników zawodów, pomiary można zapisać na dysku i w dowolnym momencie odtworzyć. Zapisywany jest numer zawodnika, numer seryjny altimetru, maksymalna wysokość. Dzieki temu do maksimum zostaje uproszczona rejestracja wyników.

Adapter-ładowarka BMP służy do połączenia Altimetru z komputerem za pomocą standardowego przewodu USB z końcówką typu B. Za pomocą programu, można odczytać i archiwizować wyniki programu (jak opisano powyżej). Adapter ma wbudowany kompletny układ kontroli ładowania akumulatora (pojedynczej celi Li-Pol ). Układ ładuje akumulator prądem ok 30 mA. Ładowarka posiada sygnalizację końca ładowania za pomocą diody LED. Jako źródło zasilania można wykorzystać komputer (złącze USB) lub dowolną ładowarkę do telefonów komórkowych, które posiadają złącze USB.

Zalecany akumulator:
 Li-Pol 50 mAh, waga 2g,
 Li-Pol 20 mAh, waga 1g (razem z przewodami).

Oferujemy również Multi-Ładowarkę.
Pozwala ona na jednoczesne ładowanie 20 akumulatrów Li-Pol prądem 50mA. Każdy akumulator posiada niezależny kontroler ładowania. Do zasilania multi-ładowarki potrzebne jest napięcie stałe 5V/1,2A. Można do tego użyć starego zasilacza komputerowego. Multi-ładowarka przydatna jest szczególnie w trakcie rozgrywania zawodów, gdzie potrzebne jest szybkie naładowanie dużej ilości akumulatorów.

  ALT-USB  podstawowe parametry

 Sposób pomiaru
 Pomiar zmian ciśnienia
 Zakres pomiaru
  -500...9000 m
 Rozdzielczość
 0,25 m 
 Dokładość pomiaru różnicy wysokości
 0,5 %
 Napięcie zasilania
 3,6V  do 6V
 Częstotliwość pomiarów
 1, 2 sekund / pomiar
  5, 10, 15, 20 pomiarów / sekundę
 Poziom wykrywania startu
 ustawiane w zakresie od 2m - 100m
 Wymiary
 7,9 x 19,3 x 4,9 mm   ( razem ze złączem)
 Waga  0,6 grama
 Pobór prądu
 6 mA
 Czas pracy na akumulatorach
 LiPol 50mAh - 8 godz.
 LiPol 20mAh - 3 godz.
 Wielkość pamięci
 8050 pomiarówCopyright ©2010
Adrel.com.pl

Strona Główna          O Firmie          Produkty          Do Pobrania          Cennik          Kontakt           Zamówienia