Strona Główna

   O firmie

Produkty

Do pobrania

    Cennik

   Kontakt

Zamówienia

            

Urządzenia dla obrabiarek CNC


Elektronika Modelarska


Hamownia


Ładowarka


Lokalizator


Sterowniki Przemysłowe


Urządzenia Pomiarowe


                                                         Altimetr ALT-USB  i  ALT-LED

   Dokumentacja i oprogramowanieNowa wersja oprogramowania V12_2013  (drukowanie i zapis wykresu, eksport danych do Excel'a)


lektroniczny altimetr ALT-USB był używany na XVIII Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych 2010 w Serbii oraz Mistrzostwach Europy w Rumunii. W tym roku będzie używany na Mistrzostwach Świata na Słowacji


Firma ADREL posiada certyfikat Aeroklubu Polskiego, dopuszczający altimetr
ALT-USB do pomiaru wysokości na zawodach krajowych i międzynarodowych.


Zgodnie z zaleceniami FAI, pomiar wysokości w kategorii S1 i S5 ma być mierzona elektronicznie za pomocą altimetrów. Zgodnie z tymi wytycznymi został opracowany altimetr, który oprócz pomiaru maksymalnej wysokości, zapamiętuje wyniki pomiaru z całego lotu. Jego parametry zostały dostosowane do zaleceń FAI. Wielkość i waga altimetru (1,2 g) pozwalają na jego umieszczenia we wszystkich rodzajach modeli kosmicznych. Również altimetr może się okazać pomocny przy ustawianiu  modelu kategorii F1B (np. dobór śmigła).
 

ALT-USB służy do pomiaru wysokości modelu i do analizy lotu. Altimetr zapamięta 32 pomiary przed startem, pomiary z lotu oraz 32 pomiary po wylądowaniu. Wykrywanie startu modelu odbywa się  automatycznie (można ustawiać wysokość, od której wykrywany jest start). Lądowanie również wykrywane jest automatycznie. Pomiary zostają zapamiętane w pamięci tzw. nieulotnej, tzn że są pamiętane po odłączeniu zasilania. Częstotliwość pomiarów jest ustawiana w zakresie od 50 pomiarów na sekundę do 1 pomiaru co 5 sekund. Każdy altimetr jest indywidualnie kalibrowany.
 

Odczyt pomiarów i parametrów altimetru ALT-USB możliwy jest po podłączeniu do złącza USBw komputerze. Potrzebna do tego jest dodatkowa przejściówka (w cenniku Adapter - Ładowarka). Na wykresie pokazany jest cały lot rakiety. Wykres można dowolnie powiększać. Pomiary z lotu można zapisać w komputerze, a następnie odtworzyć. Wykres z aktualnego lotu można nakładać na wykres z wcześniej zapisanych lotów. Pozwala to na porównania lotów z różnymi ustawieniami. Oprócz tego wyświetlana jest aktualna temperatura.

Dla potrzeb rozgrywania zawodów altimetr ma  możliwość wpisywania numeru startowego zawodnika. Dodatkowo każdy altimetr ma wpisany na stałe unikalny numer seryjny urządzenia. Dla archiwizacji wyników zawodów, pomiary można zapisać na dysku i w dowolnym momencie odtworzyć. Oprogramowanie altimetru pozwala na automatyczne przysyłanie danych do arkusza excela. Przesyłany jest numer zawodnika, numer seryjny altimetru, maksymalna wysokość. Dzieki temu do maksimum zostaje uproszczona rejestracja wyników.


Adapter-ładowarka służy do połączenia Altimetru z komputerem za pomocą standardowego przewodu USB z końcówką typu B. Za pomocą programu, można odczytać i archiwizować wyniki programu (jak opisano powyżej). Adapter ma wbudowany kompletny układ kontroli ładowania akumulatora (pojedynczej celi Li-Pol ). Układ ładuje akumulator prądem ok 50 mA. Ładowarka posiada sygnalizację końca ładowania za pomocą diody LED. Jako źródło zasilania można wykorzystać komputer (złącze USB) lub dowolną ładowarkę do telefonów komórkowych, które posiadają złącze USB.

Zalecany akumulator:
 Li-Pol 50 mAh, waga 2g,
 Li-Pol 20 mAh, waga 1g (razem z przewodami).

Oferujemy również Multi-Ładowarkę.
Pozwala ona na jednoczesne ładowanie 20 akumulatrów Li-Pol prądem 50mA. Każdy akumulator posiada niezależny kontroler ładowania. Do zasilania multi-ładowarki potrzebne jest napięcie stałe 5V/1,2A. Można do tego użyć starego zasilacza komputerowego. Multi-ładowarka przydatna jest szczególnie w trakcie rozgrywania zawodów, gdzie potrzebne jest szybkie naładowanie dużej ilości akumulatorów.

  ALT-USB  podstawowe parametry

 Sposób pomiaru
 Pomiar zmian ciśnienia
 Zakres pomiaru
  0-5500 m
 Rozdzielczość
 0,2m  ( dla częstotliwości pomiarów < 15 pom/sek)
 1 m  (dla 25 i 50 pomi/sek)
 Dokładość pomiaru różnicy wysokości
 1 %
 Napięcie zasilania
 3,6V  do 6V
 Częstotliwość pomiarów
 1, 2, 5 sekund / pomiar
  5, 10, 15, 25, 50 pomiarów / sekundę
 Poziom wykrywania startu
 ustawiane w zakresie od 2m - 100m
 Wymiary
 9,5 x 22 x 8 mm   ( razem ze złaczem)
 Waga  1,2 grama
 Pobór prądu
 6 mA
 Czas pracy na akumulatorach
 LiPol 50mAh - 8 godz.
 LiPol 20mAh - 3 godz.
 Wielkość pamięci
 4000 pomiarów

    Altimetr  ALT-LED

   Dokumentacja

Oferujemu również Altimetr   ALT-LED. Wynik zmierzonej wysokości przedstawiany jest za pomocą mrugnięć diody LED. ALtimetr ma na stałe ustawioną częstotliwość próbkowania: 15 pomiarów na sekundę. Pomiar rozpoczyna się po osiągnięciu wysokości 20m. Pomiar kończy się po osiągnieciu wysokości startowej. Wyniki pomiarów są uśredniane. Zapamiętany i pokazywany jest maksymalny wynik. Odczyt pomiaru następuje zawsze po włączeniu zasilania altimetru. Pomiar można skasować poprzez zwarcie wolnych styków. Każdy altimetr posiada unikalny numer fabryczny, który można odczytać za pomocą mrugnięć diody LED.

   ALT-USB  podstawowe parametry

 Sposób pomiaru
 Pomiar zmian ciśnienia
 Zakres pomiaru
  0-5500 m
 Rozdzielczość
 0,2m 
 Dokładość pomiaru różnicy wysokości
 1 %
 Napięcie zasilania
 3,6V  do 6V
 Częstotliwość pomiarów
15 pomiarów / sekundę
 Poziom wykrywania startu
 30m
 Wymiary
 9,5 x 22 x 8 mm   ( razem ze złaczem)
 Waga  1,2 grama
 Pobór prądu
 6 mA
 Czas pracy na akumulatorach
 LiPol 50mAh - 8 godz.
 LiPol 20mAh - 3 godz.Copyright ©2010
Adrel.com.pl

Strona Główna          O Firmie          Produkty          Do Pobrania          Cennik          Kontakt           Zamówienia