Strona Główna

   O firmie

Produkty

Do pobrania

    Cennik

   Kontakt

Zamówienia

            

Urządzenia dla obrabiarek CNC


Elektronika Modelarska


Altimetr ALT-BMP


Altimetry             ALT-USB, LED


Ładowarka


Lokalizator


Sterowniki Przemysłowe


Urządzenia         Pomiarowe


                                                                  Elektronika dla Modelarstwa
    Altimetr ALT-BMP

Oferujemy pomniejszoną i ulepszoną wersję poprzedniego altimetru. Altimetr ALT-BMP posiada większą pamięć oraz udoskonalone oprogramowanie, które uniemożliwa przypadkowy start pomiaru wywołany wiatrem i lub innymi skokami ciśnienia.

Zgodnie z zalecaniami  FAI, pomiar wysokości w kategorii S1 i S5 ma być mierzony elektronicznie za pomocą altimetrów. Zgodnie z tymi wytycznymi zostały opracowane altimetry ALT-USB a obecnie ALT-BMP. Ich parametry zostały dostosowane do zaleceń FAI. Wielkość i waga altimetru ( 0,6 g ) pozwala na ich umieszczenia we wszystkich rodzajach modeli kosmicznych. Altimetr ALT-BMP  oprócz pomiaru maksymalnej wysokości, zapamiętuje wyniki pomiaru z całego lotu. Wyniki można odczytać za pomocą komputera i zobrazować w formie wykresu. Wyniki z lotów można porównywać ze sobą. Altimetr może się okazać pomocny przy ustawianiu  modelu kategorii F1B (np. dobór śmigła).

    Altimetr ALT-USB  i  ALT_LED

Zgodnie z zalecaniami  FAI, pomiar wysokości w kategorii S1 i S5 ma być mierzony elektronicznie za pomocą altimetrów. Zgodnie z tymi wytycznymi zostały opracowane altimetry ALT-USB i ALT-LED. Ich parametry zostały dostosowane do zaleceń FAI. Wielkość i waga altimetrów ( 1,4 g ) pozwala na ich umieszczenia we wszystkich rodzajach modeli kosmicznych. Altimetr ALT-USB  oprócz pomiaru maksymalnej wysokości, zapamiętuje wyniki pomiaru z całego lotu. Wyniki można odczytać za pomocą komputera i zobrazować w formie wykresu. Wyniki z lotów można porównywać ze sobą. Altimetr może się okazać pomocny przy ustawianiu  modelu kategorii F1B (np. dobór śmigła).

    Ładowarka AP-5

Oferujemy nowoczesną, mikroprocesorową ładowarkę AP-5. Obsługuje ona większość popularnych akumulatorów stosowanych w modelarstwie (Ni-Cd, Ni-Mh, SLA/PB, Litowe). Dzięki zastosowaniu przetwornicy można ładować pakiety akumulatorów o napięciu do 35V (niezależnie od wysokości napięcia zasilającego ładowarkę). Zastosowano w niej algorytm impulsowego ładowania akumulatorów, który zwiększa ich żywotność oraz pozwala na naładowanie powyżej nominalnej pojemności akumulatora. Prąd ładowania/rozładowania : 5A. Moc ładowania: 100W. Moc rozładowania:30W. Tryby pracy: ładowania, rozładowanie, rozładowanie-ładowanie, regeneracja, formowanie. ładowarka jest zabezpieczona przed wszelkimi możliwymi stanami awaryjnymi (odwrotne podłączenie, przeciążenie, przegrzanie itp.)

    Lokalizator modelu - Tester akumulatorów

Urządzenie służy do pomiaru i monitorowania napięcia akumulatora zasilającego model oraz do lokalizacji modelu (po lądowaniu np. w wysokiej trawie). Po włączeniu zasilania modelu przyrząd automatycznie rozpoznaje ilość cel (4 lub 5). Stan naładowania akumulatora sygnalizowany jest ilością sygnałów dźwiękowych ( 1..5). Napięcie akumulatora jest cały czas monitorowane. Jeżeli spadnie poniżej 1,1V/cele, to włączana jest sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. Po wylądowaniu można włączyć funkcję lokalizacji modelu (za pomocą nadajnika) - sygnalizacja o dużym natężeniu dźwięku.


Copyright ©2010
Adrel.com.pl

Strona Główna          O Firmie          Produkty          Do Pobrania          Cennik          Kontakt           Zamówienia