Strona Główna

   O firmie

Produkty

Do pobrania

    Cennik

   Kontakt

Zamówienia

            

Urządzenia dla obrabiarek CNC


Opis ogólny


Czytnik ICP-x


Elektronika
Modelarska


Sterowniki
Przemysłowe


Urządzenia
Pomiarowe


                               Czytnik CT-MMC    (dla obrabiarek CNC)

  Opis ogólny

Dokumentacja   UWAGA!!! Produkty wycofane z produkcji

Oferowany przez firmę ADREL zestaw urządzeń do przenoszenia i poprawiania programów dla Obrabiarek Sterowanych Numerycznie (OSN) eliminuje tradycyjne nośniki danych (taśmy papierowe) i przestarzałe, mechaniczne czytniki oraz perforatory taśmy.

Elementy Systemu:
       - Czytnik Elektroniczny CT-MMC (Nowość !!!!)
       - Dysk typu flash MMC o pojemności od 512Mb do 2 Gb
       - Czytnik dysków MMC podłączany do komputera

Czytnik CT-MMC jest nowym produktem zastępującym dotychczasowy czytnik CT-128. CTMMC jest w pełni kompatybilny ze swoim poprzednikiem. Podłączenia do obrabiarek i obsługa modułów pamięci nie ulega zmianie.

Czytnik CT-MMC posiada wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD pozwaląjący wyświetlać 20 linii po 80 znaków w linii. CT-MMC wyposażony jest w wewnętrzną pamięć 128 kB (ok 130000 znaków) oraz w złącze dysków flash MMC (MultiMediaCard) o pojemnośc od 512Mb do 2 Gb. Wbudowana klawiatura posiada pełny zestaw znaków (53 klawiszy - 69 znaków) oraz klawisze funkcyjne potrzebne do sterowania funkcjami czytnika. Czytnik posiada dwa złącza równoległe (wejściowe i wyjściowe) oraz dwa złącza RS232 (współpraca z obrabiarką i komputerem). W celu dopasowania do posiadanego typu systemu sterowania obrabiarką czytniki wyposażono w specjalny, programowalny interfejs (układ dopasowujący). Zapewnia on całkowitą wymienność czytników między obrabiarkami (każdy czytnik jest identyczny). Dodatkowo można wyposażyć czytnik w akumulatory pozwalajace na ok 4-cio godzinna pracę (w czytniku standardowo znajduje się ładowarka). Podłączenie czytnika nie wymaga wprowadzania żadnych zmian w systemie sterowania. Czytniki z oferowanego systemu zostały zainstalowane i sprawdzone dla 95 różnych systemów w ok 500 zakładach

Możliwości czytnika:

 •  Przekazywanie programów między dowolną obrabiarką posiadającą łącze danych równoległych lub posiadającą czytnik taśmy

 •  Wczytywanie programów z czytnika taśmy lub z systemu sterowania (jeżeli system posiada wyjście na perforator).

 •  Przekazywanie programów łączem szeregowym dwukierunkowym typu RS-232.

 •  Wprowadzanie lub wyprowadzanie programów do przenośnego modułu pamięci buforowej MP-x lub MPB-x

 • Obsługa dysku MultiMediaCard ( możliwosc operowania katalogami i podkatalogami na dysku)

 •  Wyświetlanie następujących informacji:

  •  - parametry czytnika (rodzaj aktywnej pamięci, wielkość tej pamięci, typ modułu pamięci lub dysku MMC)

  •  - nazwy programów zapisanych w pamięci lub na dysku wraz z ich wielkością i pierwszą linią zawarta w programie    

  •  - nazwy funkcji czytnik

  •  - instrukcja czytnika

 • Ustawianie parametrów - dopasowanie do rodzaju systemu sterowania obrabiarką,programowanie hasła blokującego niektóre funkcje

 • Operacje na programach:

  •  - wybieranie programu z listy

  •  - kasowanie programu

  •  - zmiana nazwy programu

  •  - przepisywanie do / z modułu MP-x lub MPB-x.

  •  - Przepisanie programu z dysku MMC do pamięci czytnika

  •  - przeglądanie treści programu zapisanego w pamięci lub na dysku

  •  - poprawianie (edycja) programu w pamieci czytnika lub modułu

  •  - wpisywanie nowego programu z klawiatury czytnika do pamięci czytnika lub modułu

 •  - Możliwość pracy CT-MMC bez zewnętrznego zasilania przez okres ok 5 godz. - czytnik posiada wbudowana ładowarkę.


Czytnik wyposażony jest w edytor tekstu, który daje możliwość pełnej poprawy programu jak i pisania programu bezpośrednio przy obrabiarce. Brak elementów mechanicznych i zastosowanie przy produkcji elementów renomowanych firm czyni te urządzenia niezawodnymi i tanimi w eksploatacji.

Oprogramowanie czytnika będzie cały czas rozwijane (dokładane będą nowe funkcje zgodnie z sugestiami klientów). Planowane jest rozbudowanie funkcji czytnika o możliwość pracy w sieci podłączonej do komputera (do pracy w sieci przewidziane jest drugie złacze RS-232).

W wyposażeniu znajduje się przewód do tzw. "autoprogramowania". Pozwala to użytkownikowi na samodzielne (po podłączeniu czytnika do komputera PC) wpisanie nowej wersji programu obsługi dostarczonej przez producenta lub pobranej ze strony www. Przeprogramowania można również dokonać za pomoca dysku MMC.

Wymiary czytnika: CT-MMC: 290 x 235 x 35. Waga ok 1800g (bez akumulatorów)

                                                         dysk flash Multi Media Card (MMC)

Czytnik CT-MMC ma możliwość obsługi dysku flash MMC (Multi Media Card). Dysk MMC jest specjalną pamięcią elektroniczną pozwalającą na pamiętanie danych przez nieograniczony okres. Obecnie produkowane są dyski o pojemnościach 512Mb do 2 Gb (1 MB = ok.1048000 znaków). Dysk nie posiada żadnych części mechanicznych. Jest odporny na temperaturę (-25 do +85 C), wibrację i uderzenia (15G), wilgotność (8 - 85 %). Na dysku MMC zapisuje się dane jak na dysku twadym w PC (za pomocą specjalnego czytnika MMC). Na dysku można tworzyć katalogi i podkatalogi pozwalające utrzymać większy porządek w programach. Dysk zamknięty jest w szczelnej obudowie z tworzywa o wymiarach 32 x 24 x 1,5 mm. (wielkość połowy karty kredytowej)

      Opis ogólny

   Czytnik ICP

Dokumentacja

            


Copyright ©2010
Adrel.com.pl

Strona Główna          O Firmie          Produkty          Do Pobrania          Cennik          Kontakt           Zamówienia